Columbus Energy wstrzymał się z emisją, rozważa inne źródła finansowania farm

Columbus Energy wstrzymał się z decyzją dotyczącą planowanej wcześniej emisji akcji bez prawa poboru i rozważa alternatywne możliwości finansowania projektów farm fotowoltaicznych, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński.

„Podczas dzisiejszego walnego zgromadzenia, na prośbę zarządu, wstrzymaliśmy się z głosowaniem na temat planowanej emisji akcji. To dlatego, że równolegle rozpoczęliśmy pewne rozważania alternatywnej drogi, jeśli chodzi o finansowanie naszych projektów farm fotowoltaicznych. Mamy pomysł, jak to zrobić bez konieczności emisji” – powiedział Zieliński w rozmowie z ISBnews.

Spółka bezterminowo przełożyła temat emisji.

„Decyzja o emisji została odłożona w czasie. Na ten moment nie ma tematu, ale też nie zamykamy sobie drogi do emisji w przyszłości” – dodał prezes.

Podkreślił, że finansowanie projektów farm fotowoltaicznych może odbywać się na różne sposoby z poziomu spółek zależnych – np. w drodze emisji akcji, długu, czy pozyskania partnera do danej inwestycji. Jak na razie spółka nie podaje jednak szczegółów dotyczących alternatywnego finansowania.

Akcjonariusze Columbus Energy mieli dziś zdecydować o emisji akcji zwykłych serii F. Zarząd podawał wcześniej, że liczy na pozyskanie wpływów z emisji akcji serii F w wysokości ok. 450-550 mln zł. Akcjonariusze jednak przychylili się do wniosku zarządu w sprawie odstąpienia od głosowania nad uchwałami dotyczącymi IPO.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

Źródło: ISBnews

Artykuł Columbus Energy wstrzymał się z emisją, rozważa inne źródła finansowania farm pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.