Oferta Budimeksu na 486,4 mln zł netto najwyżej oceniona w przetargu na budowę drogi S17

Oferta Budimeksu warta 486,7 mln zł została najwyżej oceniona w organizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu na „Projekt i budowę drogi ekspresowej S17 Piaski – Hrebenne, odc. 9. Tomaszów Lubelski (koniec obwodnicy) – Hrebenne (początek obwodnicy), długości ok. 17,3 km”, podała spółka. Wartość oferty Budimeksu to 486,4 mln zł netto czyli ok. 598,3 mln zł brutto.

Była to najniższa cena spośród ośmiu uczestniczących w przetargu oferentów. Budżet zamawiającego – wg dokumentów przetargowych – to 665,8 mln zł brutto.

„Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone” – zastrzegła spółka w komunikacie. .

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2021 r. miał 7,91 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

Artykuł Oferta Budimeksu na 486,4 mln zł netto najwyżej oceniona w przetargu na budowę drogi S17 pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.