mBank otrzymał od BGK limit na gwarancje płynnościowe wysokości 11 mld zł

mBank zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę portfelowej linii gwarancji płynnościowych, podał mBank. Wartość przyznanego limitu na gwarancje BGK wynosi 11 mld zł.

„Umowa została zawarta na podstawie ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568) oraz Komunikatu Komisji Europejskiej „Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19″ (…)” – czytamy w komunikacie. 

„Wartość przyznanego bankowi limitu na gwarancje BGK wynosi 11 000 000 000 zł” – czytamy dalej. 

Umowa określa zasady udzielania przez BGK, w ramach portfelowej linii gwarancyjnej PLG FGP (Portfelowa Linia Gwarancyjna – Fundusz Gwarancji Płynnościowych), nieodwołalnych i płatnych na pierwsze żądanie gwarancji spłaty kredytów udzielanych przez bank (bank kredytujący) średnim i dużym przedsiębiorcom z przeznaczeniem na zapewnienie płynności finansowej, podano także. 

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

Źródło: ISBnews

Artykuł mBank otrzymał od BGK limit na gwarancje płynnościowe wysokości 11 mld zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.