Ulma miała wstępnie 3,95 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2020

Ulma Construccion Polska odnotowała 3,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. według wstępnych danych wobec 7,79 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne szacunki danych.

Wynik EBITDA sięgnął 15,94 mln zł wobec 20,12 mln zł rok wcześniej, podano w komunikacie.

Łączne przychody skonsolidowane wyniosły 48,73 mln zł wobec 51,57 mln zł rok wcześniej, w tym:

  • w segmencie „obsługi budów”: 37, 62 mln zł wobec 41,39 mln zł rok wcześniej,
  • w segmencie „sprzedaży materiałów budowlanych”: 11,11 mln zł wobec 10, 18 mln zł rok wcześniej.

„Pierwszy kwartał 2020 roku był trudnym okresem dla działalności grupy kapitałowej tak w kraju, jak również na rynkach eksportowych w związku z trwającą pandemią COVID-19. W obliczu kryzysu ekonomicznego i gospodarczego wywołanego tą pandemią grupa kapitałowa nie była w stanie utrzymać pozytywnych tendencji sprzedażowych notowanych w 2019 roku. Szczególnie istotny spadek przychodów odnotowano w segmencie „obsługi budów” (spadek o -9,1%), który jest głównym motorem aktywności gospodarczej grupy kapitałowej” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podała, że zarząd zredukował wynagrodzenia członków zarządu o 20% w kolejnych trzech miesiącach oraz zaproponował zmiany czasu pracy dla niektórych grup pracowników.

Grupa kapitałowa Ulma Construccion Polska S.A. działa w branży budowlanej. Przedmiotem działalności spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej jest dzierżawa i sprzedaż systemów deskowań (systemów szalunkowych) i rusztowań na potrzeby budownictwa kubaturowego oraz inżynieryjnego, wykonywanie prac konserwacyjnych oraz projektów zastosowań tych systemów, a także produkcja remonty systemów deskowań i innych akcesoriów używanych przy montowaniu systemów szalunkowych.

Źródło: ISBnews

Artykuł Ulma miała wstępnie 3,95 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2020 pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.