Biomed-Lublin ma umowę z PARP dot. dofinansowania produkcji leku Onko BCG

Biomed-Lublin podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) dotyczącą dofinansowania kwotą 43,15 mln zł produkcji leku Onko BCG, podała spółka. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę 71,93 mln zł netto, zaś wysokość dotacji stanowi 60% wartości kosztów kwalifikowanych, tj.: 43,16 mln zł netto.

„Całkowita kwota kosztów kwalifikowalnych na inwestycję wynosi 71 930 120 zł netto. PARP przyznał emitentowi dofinansowanie w kwocie nieprzekraczającej 43 158 072 zł, co stanowi 60% kwoty kosztów kwalifikowalnych. […] Celem projektu jest budowa komercyjnej linii do produkcji leku Onko BCG, która będzie wynikiem wdrożenia prac B+R, tj. technologii produkcji leku do immunoterapii raka pęcherza moczowego w oparciu o podszczep Moreau atenuowanych prątków BCG i oferowanie usługi wytwarzania produktu Onko BCG w oparciu o innowacyjny proces” – czytamy w komunikacie.

Zakład produkcyjny Onko BCG powstanie na nieruchomości należącej do spółki położonej w Lublinie przy ul. Głównej.

„Budowa zakładu produkcyjnego Onko BCG pozwoli na zwiększenie wydajności o ok. 210 000 opakowań / rok, co oznacza ponad pięciokrotne zwiększenie potencjału wytwórczego tego deficytowego na rynkach światowych produktu, a w konsekwencji istotnie zwiększą się przychody spółki. Pierwsze wpływy z tytułu realizacji ww. projektu spodziewane są już w 2025 r.” – czytamy także. 

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Biomed-Lublin ma umowę z PARP dot. dofinansowania produkcji leku Onko BCG pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.