Rusza nabór do drugiej edycji programu inwestycji strategicznych

Rusza nabór do drugiej edycji programu inwestycji strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego, poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Druga edycja programu ma potrwać do połowy lutego, z możliwością przedłużenia. Do rozdysponowania jest kwota podobna jak w pierwszej edycji programu, kiedy to do samorządów trafiło blisko 24 mld zł.

„Najważniejsza informacja to taka, że dla wszystkich samorządów w Polsce, dla wszystkich gmin, powiatów, województw rusza druga edycja programu inwestycji strategicznych. […] Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawi szczegóły drugiej transzy. Ona będzie trwała do 15 lutego – nabór wniosków dla samorządów” – powiedział Szefernaker podczas konferencji prasowej.

Każdy z samorządów będzie mógł złożyć trzy wnioski, tak jak w pierwszym naborze, z tą tylko różnicą, że wszystkie samorządy, aby móc wnioskować o wsparcie większych inwestycji, będą musiały ubiegać się o wsparcie tych do 5 mln zł.

Pierwszy wniosek inwestycyjny będzie mógł opiewać na kwotę do 5 mln zł, drugi – do 30 mln zł, natomiast trzeci – do 65 mln zł.

„Złożenie wniosku do 5 mln zł jest warunkiem, aby złożyć drugi i trzeci wniosek” – zaznaczył Szefernaker.

Podkreślił, że rząd chce „wyeliminować ten problem, który pojawił się w pierwszym naborze”. „Część wniosków było przeszacowanych i z tego powodu 3% samorządów w Polsce niestety nie otrzymały tych środków” – wyjaśnił.

Poinformował, że do rozdysponowania w drugim naborze będzie kwota porównywalna do tej, z pierwszego naboru czyli do 24 mld zł. Inwestycje mają być dofinansowywane od 80% do 95%.

Źródło: ISBnews

Artykuł Rusza nabór do drugiej edycji programu inwestycji strategicznych pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.