Do Senatu wpłynęły kandydatury L. Koteckiego i P. Litwiniuka na członków RPP

Do Senatu wpłynęły dwie kandydatury na członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP): Ludwika Koteckiego i Przemysława Litwiniuka, podała Izba. Kandydatury mają być rozpatrzone podczas posiedzenia Senatu rozpoczynającego się 11 stycznia 2022 r.

25 stycznia 2022 r. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Senat IX kadencji. W związku z powyższym zachodzi konieczność powołania przez Senat dwóch nowych członków Rady, przypomina Izba.

„Marszałek Senatu wyznaczył senatorom termin na zgłaszanie kandydatur do dnia 23 grudnia 2021 r. do godz. 16.00.

W wyznaczonym przez Marszałka Senatu terminie wpłynęły kandydatury:

– pana Ludwika Koteckiego,

– pana Przemysława Litwiniuka” – czytamy w informacji na temat posiedzenia Senatu, które ma się rozpocząć 11 stycznia.

dr hab. Przemysław Litwiniuk pracuje w Instytucie Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW), dr Ludwik Kotecki to były wiceminister finansów, obecnie doradca ekonomiczny w Senacie.

25 stycznia 2022 r. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Senat IX kadencji – Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego. Kadencja trzeciego z członków Rady powołanych przez Senat – Rafała Sury, kończy się 16 listopada 2022 r., jednakże uzyskał on rekomendację do objęcia stanowiska sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Źródło: ISBnews

Artykuł Do Senatu wpłynęły kandydatury L. Koteckiego i P. Litwiniuka na członków RPP pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *