Sprzedaż miedzi płatnej KGHM wzrosła o 2%

Sprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58 tys. ton w październiku 2021 r. i była wyższa o 2% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane.

Spółka podała, że spadek sprzedaży miedzi odnotowany przez kopalnię Sierra Gorda o 0,6 tys. ton (-8%) oraz mniejsza sprzedaż z KGHM International o 2,1 tys. ton (-37%) w połączeniu ze wzrostem sprzedaży odnotowanym w KGHM Polska Miedź o 3,7 tys. ton (+8%) doprowadziły do dwuprocentowej różnicy w wynikach całej Grupy KGHM.

„Sprzedaż srebra wyniosła 106,2 tony i była niższa o 17,3 tony (-14%) od sprzedaży zrealizowanej w październiku ubiegłego roku. Za ten spadek odpowiada przede wszystkim niższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych oraz z KGHM International” – czytamy w komunikacie.

Sprzedaż TPM wyniosła 8,3 tys. troz i była niższa o 10,7 tys. troz (-56%) od sprzedaży zrealizowanej w październiku ubiegłego roku. Spadek sprzedaży TPM w grupie kapitałowej wynika ze spadku sprzedaży TPM odnotowanego przez KGHM Polska Miedź o 8,5 tys. troz oraz spadku sprzedaży z KGHM International, wskazano także.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,8 mln funtów i odnotowała zbliżony wynik do rezultatu osiągniętego w październiku ubiegłego roku.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

Artykuł Sprzedaż miedzi płatnej KGHM wzrosła o 2% pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.