PGG chce wprowadzić ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20% na 3 miesiące

Polska Grupa Górnicza (PGG) zamierza uruchomić pakiet działań osłonowych w spółce, w tym wprowadzić na 3 miesiące ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20%, podała spółka.

Zarząd PGG zorganizował telekonferencję z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce. Podczas spotkania przedstawicielom strony społecznej zaproponowano zawarcie porozumienia umożliwiającego skorzystanie z ustawy antykryzysowej, podano.

„Polska Grupa Górnicza chce wprowadzić na trzy miesiące ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20%. Polegać ma ono na wyłączeniu produkcji w jednym dniu tygodnia w kopalniach PGG. Ruch zakładów górniczych w tym czasie ma odbywać się tak samo, jak w dniach wolnych od pracy” – poinformowała PGG na swoim koncie na Twitterze.

W tym czasie wynagrodzenie pracowników zostałoby zmniejszone o 20% proporcjonalnie do zmniejszonego czasu pracy.

„Pozwoli to ubiegać się spółce o dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej w wysokości ok. 70 mln zł” – podano.

Jednym z instrumentów, proponowanych w tzw. tarczy antykryzysowej – pakiecie działań osłonowych dla przedsiębiorcow, narażonych na straty z powodu epidemii koronawirusa jest możliwość dofinansowania do wynagrodzeń pracowników do wysokości 40% przeciętnego wynagrodzenia.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego „Mysłowice-Wesoła”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek” oraz Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”, a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Źródło: ISBnews

Artykuł PGG chce wprowadzić ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20% na 3 miesiące pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.