Oponeo przeprowadzi buy-back do 0,5 mln akcji po 40-100 zł/szt.

Oponeo uruchomi skupi do 0,5 mln akcji własnych 12 listopada br. i będzie mogło go kontynuować do 31 grudnia br., nie dłużej jednak niż do wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków finansowych, wynika z regulaminu buy-backu, przyjętego przez zarząd spółki. Kwota na skup akcji to maksymalnie 50 mln zł, a cena akcji wyniesie 40-100 zł za sztukę.

„Spółka nie może w dniu obrotowym nabywać akcji własnych w liczbie większej niż 25% średniego dziennego wolumenu obrotu akcjami na rynku regulowanym z ostatnich 20 dni obrotu, poprzedzających dzień zakupu akcji własnych” – czytamy w regulaminie.

Nabycie akcji własnych będzie finansowane ze środków własnych spółki, z wcześniej utworzonego na mocy uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z 14 października 2021 r. kapitału rezerwowego z kwoty, która może być przeznaczona do podziału między akcjonariuszami, wskazano także.

Grupa Oponeo, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

Artykuł Oponeo przeprowadzi buy-back do 0,5 mln akcji po 40-100 zł/szt. pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *