Eurocash nabył 49% udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Arhelan

Eurocash nabył 49% udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Arhelan, która będzie współpracować z Grupą Eurocash w ramach struktur franczyzowych Delikatesy Centrum, podała spółka.

„Zarząd Eurocash informuje, że kupił 49% udziałów w Arhelan sp. z o.o. oraz, że Arhelan i Eurocash Franczyza sp. z o.o. (spółka zależna Eurocash) zawarły umowę franczyzową dotyczącą uczestnictwa Arhelan w ramach struktur franczyzowych Delikatesy Centrum pod logo Delikatesy Centrum oraz Polskie Sklepy Arhelan” – czytamy w komunikacie.

Arhelan prowadzi sieć ponad 100 sklepów detalicznych pod marką Polskie Sklepy Arhelan. Sieć została założona w 1991 roku w Bielsku Podlaskim przez Rodzinę Państwa Burzyńskich. Działalność prowadzona jest głównie w województwie podlaskim, ale także w warmińsko-mazurskim, mazowieckim oraz lubelskim. Wyróżnikami marki są świeże produkty najwyższej jakości, pozyskiwane od sprawdzonych dostawców, a model ekspansji Arhelan wpisuje się w społecznie odpowiedzialną obecność na lokalnych rynkach. Przychody ze sprzedaży Arhelan w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. przekroczyły 410 mln zł, podano także.

W marcu br. Eurocash zawarł umowę inwestycyjną, na podstawie której chciał nabyć 49%, a docelowo 50% udziałów w spółce Arhelan.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Oferuje także wsparcie marketingowe dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Eurocash nabył 49% udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Arhelan pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *