Bioceltix rozpoczął badania kliniczne leku weterynaryjnego

Bioceltix rozpoczął fazę badawczą w badaniu klinicznym weterynaryjnym dotyczącym produktu BCX-CM-J przeznaczonego do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów u psów, podała spółka. Oznacza to, że badany produkt leczniczy weterynaryjny został podany pierwszym pacjentom.

Jak poinformowała spółka, celem prowadzonego badania klinicznego jest potwierdzenie skuteczności kandydata na produkt leczniczy weterynaryjny w terapii klinicznych objawów (ból, kulawizna) choroby zwyrodnieniowej stawów u psów. Badanie kliniczne jest prowadzone w 16 klinikach w 3 krajach (Portugalia, Irlandia, Węgry). 

„Łączna liczba rekrutowanych pacjentów jest szacowana na poziomie 135 i zostanie dookreślona w oparciu o statystyczną analizę wyników obserwacji pierwszych 45 pacjentów. Czas obserwacji każdego pacjenta po podaniu wynosi 90 dni. Termin zakończenia badań zależy od tempa rekrutacji pacjentów” – czytamy w komunikacie.

Pod koniec lipca KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Bioceltiksu złożony w związku z przeniesieniem notowań spółki na rynek regulowany.

Bioceltix jest spółką biotechnologiczną rozwijającą produkty lecznicze dla zwierząt towarzyszących, ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni. Od listopada 2021 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: ISBnews

Artykuł Bioceltix rozpoczął badania kliniczne leku weterynaryjnego pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.