Allegro ma zgodę czeskiego urzędu antymonopolowego na zakup Mall Group i WE|DO

Czeski Urząd Ochrony Konkurencji wydał zgodę na przeprowadzenie przez Allegro transakcji zakupu Mall Group i WE|DO CZ, podała spółka. Tym samym ziścił się kolejny warunek zawieszający, od którego uzależnione jest zamknięcie transakcji. 

Na początku grudnia Allegro poinformowało, że otrzymało opinię Ministerstwa Gospodarki, Rozwoju i Technologii Słowenii, jako właściwego organu w przedmiocie kontroli bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Słowenii, że nabycie Mall Group i WE|DO CZ nie podlega zgodzie dotyczącej bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Słowenii, a opinia ta kończy postępowanie w powyższej sprawie.

„W efekcie, na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego, spełnione zostały dwa warunki zawieszające zastrzeżone w umowie SPA. Jednocześnie nieziszczone pozostają cztery pozostałe warunki zawieszające zastrzeżone w umowie SPA dotyczące zgód odpowiednich organów antymonopolowych wskazane w raporcie z 4 listopada 2021 r.” – czytamy w komunikacie. 

Allegro informowało 4 listopada br., że przejmie 100% udziałów w Mall Group oraz WE|DO CZ od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartą na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowanej o dług i pozycje o charakterze dłużnym w wysokości 44 mln euro.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Allegro ma zgodę czeskiego urzędu antymonopolowego na zakup Mall Group i WE|DO pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *