A. Gołębiowski, Z. Zasłona i A. Rajczuk-Szczepańska powołani do zarządu OncoArendi

Rada nadzorcza OncoArendi Therapeutics powołała w skład zarządu dr Adama Gołębiowskiego na stanowisko VP Research Chemistry, dr Zbigniewa Zasłonę, który aktualnie pełni w OncoArendi funkcję dyrektora biologii oraz Agnieszkę
Rajczuk-Szczepańską, która sprawuje w spółce funkcję dyrektor HR, podała spółka.

„Bardzo się cieszę, że do zarządu OncoArendi dołączą specjaliści oraz eksperci w swoich dziedzinach, których doświadczenie i wiedza poszerzy kompetencje obecnego składu zarządu. Niezwykle cennym atutem, który wnoszą nowi członkowie zarządu, jest także ich kompleksowa wiedza o spółce. Wspólnie tworzymy komplementarny zespół, który umożliwi nam efektywną realizację przyjętej strategii” – powiedział prezes Marcin Szumowski, cytowany w komunikacie.

Dr Adam Gołębiowski to współzałożyciel i akcjonariusz OncoArendi. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu programami badawczo-rozwojowymi z udokumentowanymi sukcesami w projektowaniu nowych leków. W roku 1987 ukończył doktorat w Instytucie Chemii Organicznej PAN a następnie staż podoktorski na Wayne State University, Michigan, USA. W latach 1989-2006 kierował grupami chemików medycznych i programami badawczymi w Procter & Gamble Pharmaceuticals, a następnie w latach 2006-2012 w Institutes for Pharmaceutical Discovery (IPD) w Connecticut, USA, podano.

Dr Zbigniew Zasłona obecnie w OncoArendi pełni funkcję dyrektora biologii. Obronił doktorat w 2010 na Uniwersytecie Giessen i Marburg Lung Center w Niemczech. Od 2015 roku był pracownikiem naukowym w Trinity College Dublin (Irlandia) na wydziale Biochemii i Immunologii, a także w nowo powstałej firmie biotechnologicznej Sitryx, gdzie był odpowiedzialny za programy opracowania leków przeciwzapalnych.

Agnieszka Rajczuk-Szczepańska pełni funkcję dyrektor HR. Ma ponad 25 lat doświadczenia w obszarze HR, w tym ponad 10 lat na stanowiskach menedżerskich.

OncoArendi Therapeutics to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r. W 2020 r. miała 125 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

Artykuł A. Gołębiowski, Z. Zasłona i A. Rajczuk-Szczepańska powołani do zarządu OncoArendi pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.