Sejmowi kandydaci do RPP to: Gabriela Masłowska, Jakub Borowski

Kandydaci na członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) nowej kadencji z ramienia Sejmu to: Gabriela Masłowska oraz Jakub Borowski, podano w drukach sejmowych.

„Druk 1984: Kandydat na członka Rady Polityki Pieniężnej – pani Gabriela Masłowska. […]

Druk 1985: Kandydat na członka Rady Polityki Pieniężnej – pan Jakub Borowski” – czytamy na stronie Sejmu.

Trzeci kandydat do RPP z ramienia Sejmu to Wiesław Janczyk, który uzyskał już rekomendację sejmowej Komisji Finansów Publicznych na to stanowisko. Jego kandydaturę Sejm ma rozpatrzyć na posiedzeniu 8-9 lutego.

Gabriela Masłowska została zgłoszona przez grupę posłów Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 1982 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych i podjęła pracę w Katedrze Ekonomiki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie jako adiunkt wykładała ekonomię gospodarki rynkowej, jak podali wnioskodawcy. Była posłem na Sejm IV, V, VI, VII ,VIII a także IX – obecnej kadencji Sejmu.

Jakub Borowski został zgłoszony grupę posłów Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni. Jest doktorem nauk ekonomicznych, specjalistą w zakresie polityki pieniężnej i integracji monetarnej, jak podali wnioskodawcy. Od 2013 pracuje na stanowisku głównego ekonomisty banku Credit Agricole.

9 lutego br. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Sejm – Grażyny Ancyparowicz i Eryka Łona. 30 marca br. kończy się kadencja trzeciego z członków RPP powołanych przez Izbę – Jerzego Żyżyńskiego.

Źródło: ISBnews

Artykuł Sejmowi kandydaci do RPP to: Gabriela Masłowska, Jakub Borowski pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *