Pharmena miała 3,09 mln zł straty netto, 2,56 mln zł straty EBIT w I-III kw.

Pharmena odnotowała 3,09 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I-III kw. 2021 r. wobec 3,42 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 2,56 mln zł wobec 3,31 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,78 mln zł w I-III kw. 2021 r. wobec 7,38 mln zł rok wcześniej.

„W samym trzecim kwartale br. Pharmena wypracowała aż 4 mln zł skonsolidowanych przychodów [wobec 3 mln zł rok wcześniej]. Historycznie był to zatem sprzedażowo najlepszy kwartał Grupy od 5 lat” – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

„Po trzech kwartałach Grupa Pharmena miała 9,7 mln zł sprzedaży na rynku polskim, co stanowi 89% całej sprzedaży. Aż 83% sprzedaży wpracował segment Hair Care – specjalistycznych linii dermokosmetycznych do włosów” – czytamy dalej.

„Efektem naszych zintensyfikowanych działań był wzrost sprzedaży o 52% kategorii Hair Care w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Pomimo rosnących trudności z dostępnością surowców oraz rosnącymi kosztami chcemy utrzymać wzrost przychodów również w kolejnych okresach” – skomentował prezes Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2021 r. wyniosła 1,55 mln zł wobec 1,2 mln zł straty rok wcześniej.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Pharmena miała 3,09 mln zł straty netto, 2,56 mln zł straty EBIT w I-III kw. pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.