PCF Group zwiększy zaangażowanie w Incuvo do ok. 62,25%

PCF Group postanowiło o podjęciu czynności ws. zwiększenia zaangażowania kapitałowego w spółkę zależną Incuvo, poprzez przeprowadzenie z wybranymi akcjonariuszami Incuvo transakcji wymiany akcji Incuvo na akcje PCF. W tym celu zarząd postanowił o przeprowadzeniu, w granicach kapitału docelowego spółki, emisji 136 104 akcji serii E, stanowiących łącznie około 0,45% kapitału zakładowego po cenie emisyjnej w wysokości 46,13 zł za jedną akcję. W efekcie przeprowadzenia transakcji PCF zwiększy swoje zaangażowania kapitałowe w Incuvo z poziomu 50,01% do poziomu około 62,25%.

Incuvo istnieje od 2012 r. Początkowo spółka koncentrowała się na produkcji gier na urządzenia mobilne. Aktualny model biznesowy studia zakłada portowanie i produkcję gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. W grudniu 2021 r. Incuvo dołączyło do Grupy People Can Fly. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w styczniu 2021 r.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł PCF Group zwiększy zaangażowanie w Incuvo do ok. 62,25% pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.