Agnieszka Grzybowska-Zalewska objęła stanowisko prezesa Sanofi-Aventis

Agnieszka Grzybowska-Zalewska objęła stanowisko prezesa zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o. , podała spółka. Dotychczasowa prezes Sanofi w Polsce – Magdalena Kruszewska – przechodzi do struktur globalnych.

„Sanofi będąc solidnym partnerem dla władz zdrowotnych, umożliwia dostęp do portfolio innowacyjnych produktów w obszarze między innymi immunologii, kardiologii, onkologii, diabetologii, chorób rzadkich czy szczepionek. Od dwóch lat, w ramach strategii Play to Win, Sanofi przechodzi transformację w kierunku firmy biofarmaceutycznej, tworzącej przełomowe terapie, często w obszarach, w których, do tej pory, chorzy nie mieli żadnej opcji terapeutycznej. W Polsce, we współpracy z silnym zespołem lokalnym, będziemy kontynuować tę strategię” – powiedziała Grzybowska-Zalewska, cytowana w komunikacie.

Agnieszka Grzybowska-Zalewska od ponad 20 lat obecna jest w branży farmaceutycznej w obszarze zarządzania oraz marketingu i sprzedaży. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektor generalnej Sanofi Genzyme w Polsce – jednego z kluczowych business unitów Sanofi, oferującego przełomowe terapie z obszaru chorób rzadkich, onkologii, immunologii, i stwardnienia rozsianego.

Agnieszka Grzybowska-Zalewska obejmie stanowisko po dotychczasowej prezes Sanofi w Polsce – Magdalenie Kruszewskiej, która awansowała w ramach struktur globalnych Sanofi, obejmując od 1 listopada br. zarządzanie nowo powstałym regionem Europy Środkowej i Południowej Sanofi, jednocześnie nadal odpowiadając za region Europy Środkowej dla portfolio leków dojrzałych General Medicines. W skład nowego regionu Europy Środkowej i Południowej Sanofi wchodzi 7 krajów, tj.: Polska, Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Grecja oraz Izrael.

Sanofi jest jedną z największych firm farmaceutycznych o zasięgu globalnym, jak i lokalnym. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu i Nowym Jorku. Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 900 pracowników. Jedna z 74 światowych fabryk Sanofi, jest zlokalizowana w Rzeszowie. 

Źródło: ISBnews

Artykuł Agnieszka Grzybowska-Zalewska objęła stanowisko prezesa Sanofi-Aventis pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.