Wzrostowy początek tygodnia

Pierwsza sesja tygodnia w Warszawie przyniosła wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,42%, do 2 427 pkt. mWIG40 zyskał 0,04% podczas gdy sWIG80 podbił o 0,46%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 992 mln z czego 750 mln przypadło na indeks „blue chip’ów”.

Początek tygodnia w Azji wypadł mieszanie. Inwestorzy „żyli” propozycjami rządu chińskiego dot. podatku katastralnego na tamtejszym rynku nieruchomości. Widoczne było jednak wyczekiwanie na dalsze raporty w ramach trwającego sezonu wynikowego w USA. W tym tygodniu raportami podzielą się m.in. Microsoft, Google czy Apple. Po sesji poznamy dane dot. Facebook’a. Wyniki gigantów technologicznych z USA będą najpewniej rzutować na nastroje na rynkach globalnych.

Lokalnie, w ramach WIG20, najmocniejszym walorem były akcje JSW ze zwyżką +4,12%. Wsparło to cały sektor „węglowy” na GPW, gdzie akcje Bogdanki zyskały ponad 7%, a Bumechu blisko 15%. W ramach WIG20 drugim najmocniejszym walorem był PKN Orlen z podbiciem 3,6%, wraz z dobrym zachowaniem BP i Royal Dutch Shell w Europie. Poza głównym indeksem głównym „story” na rynku były dziś dynamiczne zwyżki ukraińskich spółek „rolniczych”, gdzie KSG podbiło o blisko 40%, podobnie Agroton, a Astarta blisko 9%.

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się iż wskazywana nad ranem strefa 2400-2410 pkt. zadziała jako spodziewane wsparcie. Dodatkowo wsparciem była umiarkowana zwyżka na rynkach bazowych oraz fakt, iż parkiety (SPX) w USA ponownie testują ATH.

Źródło: DM BOŚ / Konrad Ryczko

Artykuł Wzrostowy początek tygodnia pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *