WHO scharakteryzowało koronawirusa COVID-19 jako pandemię

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że powodowana przez koronawirusa choroba COVID-19 jest pandemią, poinformował dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„WHO bez przerwy ocenia sytuację i jesteśmy bardzo zaniepokojeni zarówno przez niepokojące poziomy rozprzestrzeniania się i dotkliwość. […] Dlatego oceniliśmy, że COVID19 można określić jako pandemię” – powiedział Ghebreyesus, cytowany na profilu WHO na Twitterze.

W Polsce jest obecnie 27 potwierdzonych przypadków zachorowania wywołanych przez zakażenie koronowirusem.

W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa, rząd podjął dziś decyzję o zamknięciu szkół i uczelni wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie. Zamknięte zostaną także placówki kultury, muzea i kina, jak poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek, od godziny 15.00 wprowadzono kompleksowy system ochrony sanitarnej granic – początkowo na przejściach granicznych z Niemcami (m.in. Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice) i z Czechami (w Gorzyczkach), a następnie na wszystkich przejściach granicznych, także na granicy wschodniej i w portach. Kontrole prowadzone są w pociągach dalekobieżnych Intercity, a docelowo mają objąć wszystkie pociągi.

We wtorek podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez, gromadzących więcej niż 1 tys. osób na stadionie i ponad 500 osób w hali.

Źródło: ISBnews

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *