Unihouse z grupy Unibep z umową na budynki modułowe w Niemczech za 37 mln zł netto

Unihouse – spółka zależna Unibepu – zawarła z konsorcjum ARGE Künzelsau Taläckerallee umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. Künzelsau Taläcker w Künzelsau w Niemczech za 7,99 mln euro netto, co stanowi ok. 37 mln zł netto, podała spółka.

„Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i realizacja w technologii modułowej czterech budynków, w których znajdzie się łącznie 80 lokali mieszkalnych” – czytamy w komunikacie.

Realizacja prac projektowych rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kwartał 2022 roku, a zakończenie inwestycji na I kwartał 2023 roku, podano także.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Unihouse z grupy Unibep z umową na budynki modułowe w Niemczech za 37 mln zł netto pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *