Unibep ma umowę na II etap inwestycji Soho w Warszawie za 108,5 mln zł netto

Unibep podpisał umowę o wartości 108,5 mln zł netto na realizację w systemie generalnego wykonawstwa II etapu inwestycji mieszkaniowej pn. „Soho” przy ulicy Żupniczej w Warszawie, podała spółka. Zamawiającym jest Yawa Sp. z o.o. 4 Sp. k. – spółka należąca do Yareal Polska.

„Przedmiotem umowy jest realizacja 4 budynków mieszkalnych o wysokości od 6 do 9 kondygnacji z garażem podziemnym, parkiem linearnym oraz zagospodarowaniem terenu. W budynkach znajdzie się łącznie 296 lokali mieszkalnych, 10 lokali usługowych oraz 329 miejsc postojowych w garażu podziemnym” – czytamy w komunikacie.

Wynagrodzenie Unibepu za wykonanie inwestycji wynosi 108,5 mln zł netto, podano także.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpi w IV kwartale 2021 r. a zakończenie w III kwartale 2023 r.

O zawarciu umowy na realizację I etapu inwestycji mieszkaniowej pn. „Soho” przy ulicy Mińskiej w Warszawie Unibep informował 25 października 2019 r.

„Zawarcie przedmiotowej umowy jest potwierdzeniem rosnącego popytu na kompleksowe świadczenie usług na rynku budowlanym przez emitenta. Od początku 2021 roku emitent zawarł ok. 20 umów w segmencie budownictwa kubaturowego” – podsumowano w komunikacie.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,68 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Unibep ma umowę na II etap inwestycji Soho w Warszawie za 108,5 mln zł netto pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.