Spółki Grupy Azoty mają zgodę finansujących na odstąpienie od wskaźnika dług netto/EBITDA

Grupa Azoty podpisała dokumenty z instytucjami finansującymi, na mocy których zgodziły się one na odstąpienie od stosowania wybranych warunków umów o finansowanie Grupy Azoty oraz wybranych pozostałych spółek grupy, podały Azoty. Efektem podpisanych dokumentów jest zgoda na odstąpienie od stosowania wskaźnika dług netto/EBITDA na koniec czerwca 2024 roku.

Równolegle, na mocy aneksu podpisanego w lipcu br., do 11 października obowiązuje porozumienie z instytucjami finansowymi, które zapewnia m.in. dalsze utrzymanie dostępności limitów w ramach umów o finansowanie, podano także w komunikacie.

W osobnych komunikatach Zakłady Azotowe „Puławy” oraz Zakłady Chemiczne „Police” podały, że spółka dominująca podpisała dokumenty w ich imieniu.

Dokumenty zostały podpisane z datą 9 września br. z następującymi instytucjami finansującymi: Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim, Santander Bankiem Polska, Caixabank Oddział w Polsce, BNP Paribas Faktoring, ING Commercial Finance Polska, Pekao Faktoring, BNP Paribas Bankiem Polska, Santander Factoring i Banco Santander, Oddział we Frankfurcie, a także z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 13,55 mld zł w 2023 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Spółki Grupy Azoty mają zgodę finansujących na odstąpienie od wskaźnika dług netto/EBITDA pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *