Spółka zależna ZE PAK nabyła projekt budowy farmy wiatrowej w Miłosławiu

PAK Polska Czysta Energia – spółka zależna ZE PAK – podpisała z VPL Projects umowę nabycia 100% udziałów w dwóch spółkach projektowych realizujących projekt budowy farmy wiatrowej w Miłosławiu, podał ZE PAK. Łączne nakłady inwestycyjne związane z nabyciem oraz realizacją farmy wyniosą blisko 100 mln zł.

„Projekt przewiduje budowę farmy wiatrowej składającej się z 4 turbin wiatrowych o łącznej mocy 9,6 MW, w miejscowości Miłosław w województwie wielkopolskim. Warunki wietrzne w tym regionie pozwalają szacować roczną produkcję farmy na blisko 38 GWh. Projekt posiada komplet pozwoleń administracyjno-prawnych pozwalających na rozpoczęcie prac budowlanych i przyłączenie farmy do sieci. Przewidywany termin uruchomienia farmy to III kwartał 2023 roku. Łączne nakłady inwestycyjne związane z nabyciem oraz realizacją farmy wyniosą blisko 100 mln zł. W 2019 roku farma wygrała aukcję na sprzedaż dla wytwórców energii odnawialnej” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że podpisano również umowy na dostawę turbin i wykonanie prac budowlanych na farmie.

Grupa ZE PAK prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,21 mld zł w 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Spółka zależna ZE PAK nabyła projekt budowy farmy wiatrowej w Miłosławiu pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *