Spółka zależna Asseco SEE ma umowę nabycia 60% BSTS z Bośni i Hercegowiny

Asseco SEE d.o.o.  – spółka zależna Asseco South Eastern Europe – zawarła umowę określającą warunki nabycia 60% udziałów BS Telecom Solutions  (BSTS) ze spółką BS TS z Czech, za łączną kwotę nieprzekraczającą 14,25 mln euro, podało Asseco SEE. Ostateczna cena będzie uzależniona od osiągnięcia celów finansowych przez BSTS, powiększoną o nadwyżkę gotówkową netto wyliczoną zgodnie z umową i nieprzekraczającą kwoty 1,25 mln euro.

„Celem akwizycji jest kontynuacja budowy mocnej grupy regionalnej ASEE działającej w rejonie południowo-wschodniej Europy” – czytamy w komunikacie.

BSTS prowadzi działalność w Bośni i Hercegowinie oraz posiada oddziały w Chorwacji, Serbii i Czarnogórze. Głównym obszarem działalności jest produkcja, dostawa i integracja systemów do monitorowania i zarządzania ruchem na autostradach oraz w tunelach. Spółka wspiera też i rozwija systemy telekomunikacyjne, podano w materiale.

Płatność za udziały nastąpi w transzach. Transakcja zostanie zrealizowana po spełnieniu wskazanych w umowie warunków, w szczególności w zakresie uzyskania przez strony zgód właściwych organów spółek.

„Nabycie udziałów zostanie sfinansowane głównie ze środków własnych grupy z użyciem pożyczki wewnątrzgrupowej. Częściowo zostanie ona refinansowana kredytem bankowym” – czytamy w komunikacie.

Spółka jednocześnie podpisała umowę ze sprzedającym, w ramach której, m.in. dla mniejszościowego udziałowca zastrzeżona została opcja put natomiast dla spółki zastrzeżona została opcja call odnośnie pozostałych 40% udziałów w kapitale zakładowym BSTS. Szacowany wynik operacyjny BSTS za rok 2021 jest nie niższy niż 3 mln euro, podano także.

W końcu października prezes Asseco SEE Piotr Jeleński informował, że grupa pracuje nad wieloma akwizycjami w różnych krajach i spodziewa się, że jedna z nich możesz zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Asseco South Eastern Europe zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. ASEE S.A. prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Spółka zależna Asseco SEE ma umowę nabycia 60% BSTS z Bośni i Hercegowiny pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *