Santander BP zamknął sprzedaż ok. 10% akcji Aviva PTE za 14,18 mln euro

Santander Bank Polska zakończył transakcję sprzedaży ok. 10% akcji Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva Santander na rzecz Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, za 14,18 mln euro, podał bank.

„Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, w nawiązaniu do raportów bieżących nr 14/2021 oraz 15/2021 z dnia 26 marca 2021 r., oraz w związku z uzyskaniem wszystkich wymaganych przepisami prawa zgód właściwych organów, w tym wymaganych decyzji Komisji Nadzoru Finansowego oraz Komisji Europejskiej, a także pozostałych warunków uzgodnionych między stronami transakcji informuje, że w dniu 29 listopada 2021 r. doszło do zakończenia transakcji polegającej na sprzedaży przez bank 1 370 akcji spółki Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva Santander S.A., stanowiących około 10% kapitału zakładowego tej spółki na rzecz Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., za cenę sprzedaży wynoszącą 14 184 080 euro” – czytamy w komunikacie

W marcu Santander Bank Polska zawarł umowy dotyczące sprzedaży należących do banku akcji Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych oraz Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva Santander. Jak wówczas podano, przybliżony pozytywny wpływ transakcji na kapitały własne banku miał wynieść ok. 450 mln zł, a jej zamknięcie było planowane w ciągu 12 miesięcy. 

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Źródło: ISBnews

Artykuł Santander BP zamknął sprzedaż ok. 10% akcji Aviva PTE za 14,18 mln euro pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *