Przychody Novaturas wzrosły o 38% r/r do 21 mln euro w lipcu

Grupa Novaturas obsłużyła w lipcu 30 tys. klientów, a jej przychody wyniosły 21 mln euro (wzrost o 38% r/r), podała spółka.

W sumie w okresie styczeń – lipiec firma obsłużyła 158 tys. klientów, czyli 2 razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skumulowane obroty w okresie styczeń – lipiec osiągnęły 111 mln euro i były 2,5 razy wyższe r/r.

„Trzeci kwartał tego roku rozpoczęliśmy od solidnych wyników. W lipcu wypracowaliśmy o 38% więcej przychodów niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, przy czym należy podkreślić, że wynik ten przekracza o 26% rezultaty osiągnięte w przedpandemicznym lipcu 2019 r. Jednocześnie z satysfakcją obserwujemy rosnącą liczbę podróżnych i to, jak bardzo są aktywni – już w ciągu pierwszych dni lipca sprzedaliśmy więcej wycieczek niż w ciągu całego ubiegłego roku” – powiedział CEO Vitalij Rakovski, cytowany w komunikacie.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Przychody Novaturas wzrosły o 38% r/r do 21 mln euro w lipcu pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.