Południowokoreański Krafton ma objąć mniejszościowy pakiet Far From Home

Far From Home, które zamierza wprowadzić akcje na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podpisało umowę inwestycyjną z Krafton Inc., podała spółka. Południowokoreański gigant branży gamedev ma objąć mniejszościowy pakiet akcji.

Zgodnie z zapisami umowy, po wyrażeniu zgody przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Krafton ma objąć 100 000 akcji serii G Far From Home. Strony zobowiązały się do współpracy w procesie wprowadzenia akcji Far From Home na GPW.

„Pozyskanie takiego partnera jak Krafton to dla nas kolejne potwierdzenie siły naszego projektu. Szczególnie, że Krafton ma na swoim koncie m.in. inwestycję w twórców jednego z największych survivali: Subnautikę, oraz jeden z największych coopowych hitów: PUBG. Choć obecnie bezproblemowo finansujemy swoją działalność ze sprzedaży Forever Skies, pozyskany kapitał będzie stanowił istotną dywersyfikację oraz zabezpieczenie spółki w dłuższym terminie. Liczymy także, że umowa przyniesie nam pozytywne efekty na innych polach np. marketingowym czy korporacyjnym. Cieszymy się, że Krafton wierzy w naszą wizję i chce wspierać nasz rozwój” – skomentował CEO Andrzej Blumenfeld, cytowany w komunikacie.

Far From Home kontynuuje obecnie prace nad swoim pierwszym projektem, Forever Skies, który od czerwca 2023 roku dostępny jest w formule wczesnego dostępu na Steam. Gra została wydana w modelu self-publishingowym, a jej sprzedaż przekroczyła już 150 tys. sztuk brutto. Na ten rok zapowiedziano tryb kooperacyjny oraz pełną premierę na PC oraz Playstation 5. Pieniądze pozyskane przez Far From Home z ewentualnej emisji mają jednak posłużyć przede wszystkim rozwojowi drugiego projektu, przypomniano.

„Zabezpieczyliśmy finansowanie najważniejszych milestonów Forever Skies w obecnym harmonogramie i powoli zbliżamy się do momentu, w którym zaczniemy przesuwać część zespołu do prac nad kolejnym projektem. Pozyskany kapitał znacząco ułatwi nam budowę budżetowego zabezpieczenia prac nad nową grą. Jednocześnie zachowujemy bardzo ważną dla nas niezależność” – dodał Blumenfeld.

Far From Home zachowa prawa do self-publishingu nowej gry. Dodatkowo w ramach umowy strony zobowiązały się do współpracy w procesie wprowadzenia akcji Far From Home na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, czytamy dalej.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Far From Home, w którego programie przewidziano głosowanie ewentualnej emisji akcji, zaplanowano na 8 maja 2024.

Far From Home jest niezależnym producentem gier. Spółka powstała w kwietniu 2020 roku. Pierwszą produkcją spółki jest Forever Skies, action-survival z elementami budowania bazy.

Źródło: ISBnews

Artykuł Południowokoreański Krafton ma objąć mniejszościowy pakiet Far From Home pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *