Pierwsza stacja w barwach MOL pojawi się w Polsce na początku 2023

Pierwsza stacja w barwach MOL powinna zacząć działać w Polsce w styczniu 2023 roku, a zdecydowana większość procesu rebrandingu zrealizowana zostanie przed końcem 2024 roku, poinformował wiceprezes wykonawczy MOL ds. usług konsumenckich Péter Ratatics.

„Będziemy chcieli, żeby proces rebrandingu przejętych stacji Lotos Paliwa na barwy MOL przebiegał sprawnie. Pierwsza stacja MOL powinna zacząć działać w styczniu przyszłego roku, a do końca 2024 roku nowe barwy powinno mieć ok. 80% stacji” – powiedział Ratatics dziennikarzom w Budapeszcie.

Jak wyjaśnił, pierwsza stacja pojawi się tak szybko, bo jest to obiekt, którego budowę rozpoczęła jeszcze Grupa Lotos, ale nie zdążył on zostać wyposażony w elementy identyfikacji wizualnej, stąd można będzie od razu zainstalować na nim logotypy MOL.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy franczyzobiorcy Lotos Paliwa mogą nie zdecydować się na kontynuowanie współpracy z MOL, ale szacujemy, że będzie to maksymalnie 5% z nich” – dodał.

Podkreślił, że MOL celowo zdecydował, iż w pierwszej kolejności rebranding obejmie stacje własne, żeby potem, w rozmowach z franczyzobiorcami na temat przedłużenia umowy, można było im pokazać, że to się opłaca i przedstawić konkretne dane dotyczące wzrostu sprzedaży po zmianie barw firmowych.

„Docelowo chcemy, żeby cała sieć MOL w Polsce funkcjonowała pod jedną marką MOL, co dotyczy również 83 stacji partnerskich na południu Polski, działających obecnie pod marką Slovnaft Partner” – zadeklarował Ratatics.

Szef detalu w Grupie MOL szacuje, że rebranding jednej stacji to koszt przeciętnie od 60 do 100 tys. euro, w zależności od tego, czy dana stacja wymaga jednocześnie modernizacji lub odświeżenia.

To oznacza, że łączna wartość inwestycji w zmianę barw firmowych polskiej sieci MOL może wynieść 30-50 mln euro, przy czym kwota ta nie uwzględnia kosztów wymiany wyposażenia wnętrz, niezbędnych do poniesienia wraz z wprowadzaniem na polski rynek marki Fresh Corner.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

Źródło: ISBnews

Artykuł Pierwsza stacja w barwach MOL pojawi się w Polsce na początku 2023 pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.