PGNiG przekazało 1,6 mln zł Centrum Medycznemu w Łańcucie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przekazało Centrum Medycznemu w Łańcucie 1,6 mln zł zakup niezbędnego wyposażenia do walki z epidemią w ramach pomocy organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, podała spółka.

„Pomagamy lokalnym społecznościom, znajdującym się w potrzebie. Właśnie tak rozumiemy społeczną rolę PGNiG, której wyrazem jest hasło ‚Jesteśmy blisko Ciebie’. To także wyraz naszej wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, będących na pierwszej linii frontu walki z epidemią” – powiedział prezes Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.

Centrum Medyczne w Łańcucie zostało przekształcone w jednoimienny szpital zakaźny przeznaczony do leczenia pacjentów z całego Podkarpacia chorych na COVID-19. Środki otrzymane od PGNiG zostaną przeznaczone m.in. na kombinezony ochronne, maseczki, pompy infuzyjne oraz łóżka szpitalne. Pomoc została przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

To kolejna inicjatywa PGNiG na rzecz walki z trwającą epidemią. Dotychczas spółka w sumie przeznaczyła ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali w zwalczaniu koronawirusa, podano także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł PGNiG przekazało 1,6 mln zł Centrum Medycznemu w Łańcucie pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.