PGNiG ma umowę na 750 mln zł krótkoterminowego kredytu z Societe Generale

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło umowę kredytu otwartego w rachunku bieżącym z bankiem Societe Generale SA Oddział w Polsce, pozyskując dodatkowe finansowanie krótkoterminowe na łączną kwotę 750 mln zł, podała spółka.

Kredyt został udzielony na okres do 9 miesięcy począwszy od dnia zawarcia umowy, podano w komunikacie.

W grudniu 2021 r. PGNiG podało, że uzyskało zgodę rady nadzorczej na zawarcie trzech nowych umów kredytu otwartego w rachunku bieżącym, zwiększających możliwości pozyskania finansowania krótkoterminowego w okresie do 9 miesięcy o łączną kwotę 2,7 mld zł. Potrzeba pozyskania dodatkowego finansowania wynika z rosnących cen gazu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł PGNiG ma umowę na 750 mln zł krótkoterminowego kredytu z Societe Generale pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *