Paweł Kuch został powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Paweł Kuch został powołany na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), podało Centrum. Kuch zastąpi na tym stanowisku Remigiusza Kopoczka.

„Sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Żalek powołał dr. Pawła Kuch na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Funkcję tę sprawuje od 9 sierpnia br.” – czytamy w komunikacie NCBR.

Paweł Kuch zastąpi na tym stanowisku Remigiusza Kopoczka, który od lutego był p.o. dyrektora NCBiR, a 20 lipca został powołany w wyniku konkursu na czteroletnią kadencję. Od tego czasu zmieniło się jednak podporządkowanie NCBR – od 1 sierpnia 2022 r. nadzór nad Centrum sprawuje minister funduszy i polityki regionalnej (wcześniej NCBR nadzorowało Ministerstwo Edukacji i Nauki).

Paweł Kuch jest radcą prawnym, ekspertem z zakresu negocjacji, M&A, ochrony danych osobowych, tworzenia strategii biznesowo-prawnych i międzynarodowych kontraktów handlowych oraz autorem szeregu publikacji naukowych. Posiada długoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami, zarówno w sektorze gospodarczym, finansowym, jak i badawczo-rozwojowym. Z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Doktoryzował się na Uniwersytecie w Zurychu, podano w materiale.

Przez ostatnie 14 lat prowadził prywatną praktykę, reprezentując podmioty komercyjne z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, własności intelektualnej, prawa lotniczego i innych. Posiada również 20-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej.

Źródło: ISBnews

Artykuł Paweł Kuch został powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.