P4 ma umowę kredytową z EBI o wartości 470 mln zł

P4 – należący do francuskiej grupy Iliad – zawarł z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową na kwotę 470 mln zł, podał operator.

„Środki z umowy kredytowej zostaną wykorzystane przez Play na częściowe sfinansowanie inwestycji w kierunku zwiększenia przepustowości i unowocześnienia technologicznego sieci komórkowej obsługującej ultraszybkie usługi szerokopasmowe” – czytamy w komunikacie.

Cel finansowania określony w umowie wspiera takie projekty Unii Europejskiej, jak „2025 Gigabit Society”, poświęcone wyeliminowaniu terytorialnych nierówności w dostępnie do szybkiej sieci szerokopasmowej oraz cyberbezpieczeństwo i cele transformacji cyfrowej ogłoszone w „2030 EU Digital Compass”, podano także.

„Pożyczka zostanie wypłacona w maksymalnie 9 transzach w trakcie dwuletniego okresu dostępności. Spłata pożyczki nastąpi w jednej racie po 6 latach od uruchomienia pożyczki lub w równych ratach w ciągu 10 lat od uruchomienia z uwzględnieniem 3-letniego okresu karencji, według decyzji emitenta. Poszczególne transze kredytu będą oprocentowane wg stałej lub zmiennej stopy procentowej opartej o WIBOR” – czytamy dalej.

Play jest czołowym operatorem telefonii komórkowej w Polsce.

Źródło: ISBnews

Artykuł P4 ma umowę kredytową z EBI o wartości 470 mln zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *