Nomad Electric zrealizuje 72 farmy PV dla Grupy R.Power za blisko 170 mln zł

Spółki z Grupy R.Power podpisały umowy z Nomad Electric na realizację 72 farm fotowoltaicznych o wartości blisko 170 mln zł, podało R.Power.

„Grupa, która w ramach przeprowadzonych w listopadzie ubiegłego roku oraz czerwcu tego roku aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE), zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii z projektów o mocy blisko 400 MWp w segmencie zarówno małych, jak i dużych projektów, podpisała umowy na budowę portfolio 72 farm fotowoltaicznych. Projekty zrealizuje Nomad Electric, który będzie odpowiedzialny także za utrzymanie ruchu i serwis elektrowni (Operations and Maintenance – O&M) po ich uruchomieniu” – czytamy w komunikacie.

Głównym przedmiotem umów jest realizacja inwestycji obejmująca dostawę, instalację, budowę oraz rozruch portfolio elektrowni fotowoltaicznych, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Część projektów wykorzystuje systemy nadążne – tzw. trackery solarne, które umożliwiają poruszanie modułów fotowoltaicznych i ustawianie ich w optymalnym kierunku i pod najlepszym kątem względem Słońca. Z zakresu prac wyłączona jest dostawa modułów fotowoltaicznych oraz falowników, wskazano w materiale.

Nomad Electric to podmiot świadczący usługi w zakresie projektowania i budowy pod klucz (EPC) oraz serwisowania i utrzymania ruchu (Operations & Maintenance) instalacji PV. Firma świadczy usługi zarówno dla projektów do 1 MWp, jak i większych, wielkoskalowych instalacji. Tylko w tym roku firma zrealizowała projekty fotowoltaiczne o mocy blisko 100 MWp.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

Źródło: ISBnews

Artykuł Nomad Electric zrealizuje 72 farmy PV dla Grupy R.Power za blisko 170 mln zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *