Mercor nabył 25% udziałów w Elmech-ASE

Mercor podpisał umowę nabycia 757 udziałów Elmech – ASE, stanowiących 25% kapitału tej spółki, podał Mercor. Docelowo, w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego, Mercor będzie posiadał w Elmech – ASE łącznie 2 273 udziały, stanowiące 50% kapitału zakładowego.

„Wartość transakcji nabycia oraz objęcia nowych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki wynosi 3,1 mln zł. Dodatkowo, emitent informuje, że udzieli spółce pożyczki do kwoty 2,1 mln zł. Spółka rozwija technologię inteligentnego zarządzania energią na bazie produkowanych magazynów energii” – czytamy w komunikacie.

Transakcja umożliwi rozwój Mercor, bazując na efektach synergii: wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej, potencjału produkcyjnego jak i baz danych, podano także.

Podpisanie ww. umowy nie kończy prowadzonego przez Mercor przeglądu opcji strategicznych, zastrzeżono.

W lipcu Mercor informował, że planowana transakcja wpisuje się w strategię Grupy na lata 2020-2023, która zakłada rozwój w kierunku automatyzacji i inteligentnego zarządzana bezpieczeństwem pożarowym obiektów. Wpisuje się również w przyjęty przez grupę program zrównoważonego rozwoju zakładający m.in. zwiększanie efektywności energetycznej.

Elmech-ASE ma ponad 30-letnie doświadczenie i kompetencje w zakresie zarządzania energią w tym również w obszarze obsługi systemów zasobników energii jakimi są systemy akumulatorowe. Magazyny energii Elmech-ASE tworzone pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i zarządzanie własnymi zasobami energii z OZE, podkreślono. 

Mercor, działający w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, tworzy międzynarodową grupę kapitałową, która na europejskim rynku należy do grona liderów w swojej dziedzinie. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Mercor nabył 25% udziałów w Elmech-ASE pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.