Medinice ma patent w Chinach na kaniulę do małoinwazyjnej plastyki zastawki trójdzielnej

Medinice otrzymała od Chińskiego Urzędu Patentowego patent na kaniulę do małoinwazyjnej plastyki zastawki trójdzielnej, podała spółka. Ostatecznym wymogiem formalnym uzyskania patentu jest uiszczenie opłaty administracyjnej.

„Celem projektu 'Kaniula do małoinwazyjnej plastyki zastawki trójdzielnej’ jest opracowanie kaniuli, która będzie wykorzystywana w postaci kaniuli żylnej do plastyki zastawki trójdzielnej serca, która pozwala na wykonanie zabiegu kaniulacji metodą mniej inwazyjną, skuteczniejszą, tańszą, szybszą i co najważniejsze, znacznie bezpieczniejszą dla pacjenta niż metoda obecnie stosowana” – czytamy w komunikacie.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Medinice ma patent w Chinach na kaniulę do małoinwazyjnej plastyki zastawki trójdzielnej pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.