mBank szacuje wstępnie stratę netto grupy na ok. 1,2 mld zł

mBank ocenia wstępnie, że skonsolidowany wynik w 2021 roku jest ujemny i strata netto wynosi około 1,2 mld zł, podał bank. Rezerwy na kredyty frankowe w mBanku wyniosły 2 006 mln zł w IV kw. 2021 r., z czego 1 010 mln zł może być przeznaczone na potencjalne ugody z posiadaczami kredytów we frankach szwajcarskich, podano także.

„Poziom utworzonych rezerw na ryzyko prawne związane z kredytami we frankach będzie sięgać ponad 30% pokrycia tego portfela. Pozwoli to zabezpieczyć sytuację banku w kontekście sporów frankowych” – czytamy w komunikacie.

Według wstępnej oceny spółki, skonsolidowana strata netto w tym okresie wyniesie około 1,2 mld zł.

„Mimo ujemnego wyniku netto, sytuacja finansowana mBanku jest dobra. Współczynniki kapitałowe i płynnościowe banku są istotnie powyżej wymogów regulacyjnych i spełniają wszystkie wymagania nadzoru bankowego. To gwarantuje bezpieczeństwo klientom oraz powierzonym bankowi depozytom. Poziomy wskaźników kapitałowych pozwolą też bankowi realizować cele operacyjne na 2022 r. oraz strategię przyjętą jesienią ub.r.” – czytamy dalej.

„Grupa mBanku prowadzi stabilny i zyskowny biznes. Wyniki operacyjne w IV kwartale ub.r. były dobre i nie odbiegały od trendów z poprzednich kwartałów. Dochody podstawowe ponownie wzrosły, potwierdzając trend obserwowany w całym 2021 roku” – napisano także.

Wybrane niezaudytowane dane finansowe dla Grupy mBanku za IV kwartał 2021 r. zostaną przekazane w formie raportu bieżącego 8 lutego br.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 178,87 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł mBank szacuje wstępnie stratę netto grupy na ok. 1,2 mld zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *