Marvipol rozpoczyna publiczną emisję obligacji o wartości nom. 50 mln zł

Marvipol Development wyemituje 3,5-letnie obligacje o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł, podała spółka. Zapisy w ofercie publicznej obligacji będą przyjmowane od 12 do 25 stycznia br.

Oprocentowanie obligacji, oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę 4,5%, w pierwszym okresie odsetkowym może wynieść 7,4%, podano. 

Pozyskane od inwestorów środki Grupa Marvipol zamierza przeznaczyć na rozwój działalności w segmentach mieszkaniowym i magazynowym.

„W oparciu o potencjał starannie budowanego banku gruntów chcemy w 2022 r. istotnie zwiększyć skalę działalności deweloperskiej, wprowadzając do realizacji projekty z ponad 1,8 tys. lokali mieszkalnych i usługowych. Nasz plan na 2022 r. zakłada również zwiększenie zaangażowania na rynku magazynowym poprzez inwestycje w kolejne projekty deweloperskie o tym profilu. Dążąc do dywersyfikacji źródeł finansowania działalności grupy i równocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie publicznej emisji obligacji” – powiedział prezes Mariusz Ksiażek, cytowany w komunikacie.

Emisja obligacji o wartości do 50 mln zł jest przygotowywana na podstawie prospektu zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w listopadzie 2021 r. 

Składanie zapisów możliwe jest za pośrednictwem Michael/Ström Dom Maklerski, organizatora emisji, oraz wchodzących w skład konsorcjum dystrybucyjnego brokerów: Dom Maklerski BDM., Dom Maklerski Banku BPS, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Ipopema Securities oraz Noble Securities, wymieniono.

Spółka zamierza wprowadzić obligacje nowej emisji do obrotu na rynku Catalyst.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Marvipol rozpoczyna publiczną emisję obligacji o wartości nom. 50 mln zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *