Luneos planuje ok. 3 mld zł inwestycji w portfel aktywów OZE

Luneos planuje rozpoczęcie działalności w charakterze dostawcy energii odnawialnej oraz inwestycje o wartości ok. 3 mld zł w nabycie, rozwój, budowę i eksploatację portfela aktywów OZE o mocy ok. 1 GW, podała spółka. Luneos planuje realizację tego planu w przeciągu najbliższych 3-4 lat i pozyskał już znaczną część niezbędnego kapitału poprzez powołanie razem ze szwajcarskim funduszem SUSI Partners – Luneos Green Energy.

„Polski sektor OZE ma doskonałe perspektywy rozwoju. Szacuje się, że do 2030 roku zainstalowane moce ze źródeł OZE wzrosną blisko dwukrotnie. Odnawialne źródła energii są i będą jednym z głównych motorów napędowych zmian w polskim sektorze energetycznym. Jako Luneos chcemy być nie tylko aktywnym uczestnikiem, ale i kreatorem tych zmian. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszego zakresu działalności o wytwarzanie energii odnawialnej. W tym celu rozszerzyliśmy naszą współpracę z SUSI Partners, szwajcarską firmą zarządzającą funduszami specjalizującą się w inwestycjach w infrastrukturę zrównoważonej energii, która w swojej historii zainwestował już ponad 1 mld euro w energię odnawialną, efektywność energetyczną i magazynowanie energii” – powiedział prezes Zbigniew Prokopowicz, cytowany w komunikacie.

Rozpoczęcie budowy pierwszych projektów jest planowane na I połowę 2022 r.

„Projekty fotowoltaiczne i wiatrowe są pozyskiwane głównie na bazie umów ramowych z partnerami w obszarze developmentu. Znacząca część planowanego do realizacji wolumenu jest już objęta realizowanymi umowami ramowymi” – dodał wiceprezes Luneos oraz CEO Luneos Green Energy Michał Kozłowski.

SUSI Partners to wieloletni partner Luneos. Wspólnym projektem obu firm jest m.in. wprowadzenie unikalnego modelu as-a-service, który zapewnia przedsiębiorstwom chcącym zmniejszyć swój ślad węglowy dokonanie, bez wkładu własnego, transformacji energetycznej obejmującej m.in. zmniejszenie zużycia energii, redukcję emisji CO2 i korzystanie z zielonej energii, wyjaśniono.

Luneos to dostawca rozwiązań z zakresu zielonej energii i transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw. Firma oferuje m.in. kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznych oraz kogeneracyjnych.

Źródło: ISBnews

Artykuł Luneos planuje ok. 3 mld zł inwestycji w portfel aktywów OZE pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *