Łukasz Socha zostanie członkiem zarządu DataWalk

Sergiusz Borysławski złożył rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie DataWalk z dniem 31 grudnia 2021 r., podała spółka. W jego miejsce rada nadzorcza powołała do zarządu Łukasza Sochę, powierzając mu funkcję członka zarządu od 1 stycznia 2022 r.

„Sergiusz Borysławski nadal będzie współpracował ze spółką w charakterze doradcy zarządu” – czytamy w komunikacie.

Łukasz Socha jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Ostatnio pracował jako dyrektor finansowy, wiceprezes zarządu UTC Aerospace Systems (grupa RaytheonTechnologies) – od roku 2012, wcześniej był m.in. dyrektorem finansowym Whirlpool Polska (2006-2012) i głównym księgowym, a następnie kontroler finansowy NB Polska (2002-2006).

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Źródło: ISBnews

Artykuł Łukasz Socha zostanie członkiem zarządu DataWalk pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.