Konsorsjum ZUE ma umowę na zajezdnię Annopol w stolicy za 532,6 mln zł netto

Konsorcjum ZUE (lider) oraz Yörük Yap Inşaat A.Ş. z siedzibą w Ankarze podpisało z Miastem Stołecznym Warszawą i Tramwajami Warszawskimi umowę dotycząca realizacji inwestycji pn. „Zaprojektowanie i wykonanie zadania pod nazwą 'Budowa zajezdni Annopol”, podała spółka. Wartość netto umowy to 532,6 mln zł (z czego ok. 50% przypada na ZUE).

W październiku spółka informowała o wyborze oferty jako najkorzystniejszej w postępowaniu przetargowym, przypomniano.

„Wartość netto umowy: 532,6 mln zł (z czego ok. 50% przypada na ZUE). Wartość brutto umowy: 665,1 mln zł. Termin realizacji zadania: 26 miesięcy od daty zawarcia umowy” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie ZUE podało, że w związku z zawarciem niniejszej umowy, spółki z grupy kapitałowej ZUE posiadają portfel zamówień o łącznej wartości ok. 1 687 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 901 mln zł w 2020 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Konsorsjum ZUE ma umowę na zajezdnię Annopol w stolicy za 532,6 mln zł netto pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.