KGHM zarejestrował swoje katody miedziane na giełdzie INE w Chinach

KGHM Polska Miedź zarejestrował swoje katody miedziane na nowej giełdzie Shanghai International Energy Exchange (INE), podała spółka.

„Rynek chiński jest niezwykle ważny dla KGHM. Dzięki rejestracji zagwarantujemy odbiorcom możliwość współpracy z nową giełdą z wykorzystaniem naszego produktu. Katody miedziane KGHM to sprawdzona marka, po którą sięga cały świat” – powiedział wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. aktywów zagranicznych Paweł Gruza, cytowany w komunikacie.

Katoda miedziana jest formą miedzi o czystości ponad 99,9%. W KGHM Polska Miedź produkowane są one w Hutach Miedzi Głogów oraz Hucie Miedzi Legnica.

„Katody produkowane przez KGHM są obecne na rynku chińskim od 25 lat. Sprzedaż miedzi do Chin stanowi około 10-15% udziału w przychodach ze sprzedaży spółki” – podano także.

Współpraca KGHM z rynkiem chińskim opiera się o długookresowe kontrakty z jednym z największych odbiorców katod miedzianych firmą China Minmetals Nonferrous Metals. Ostatni kontrakt zawarty został w roku 2018 i przewiduje dostawy katod do Chin w latach 2019-2023.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

Artykuł KGHM zarejestrował swoje katody miedziane na giełdzie INE w Chinach pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.