Enea szacuje średnioroczną wartość umowy mocowej na 412 mln zł

Enea szacuje, że przychody grupy kapitałowej z rynku mocy mogą wynosić średniorocznie dla jednostek istniejących (z umową mocową na 1 rok) i zakontraktowanych 1 028 MW – ok. 412 mln zł, podała spółka. Natomiast wszystkie szacowane przychody Grupy Enea na 2026 rok z rynku mocy, uwzględniające wcześniej zakontraktowane obowiązki mocowe, wyniosą ok. 632 mln zł.

Wcześniej Enea podała, że zakontraktowała łącznie co najmniej 1 028 MW obowiązku mocowego dla swoich jednostek w wyniku aukcji głównej rynku mocy na rok 2026. Cena zamknięcia aukcji, która zakończyła się w 1 rundzie, mieści się w przedziale od 367,05 zł/kW/rok do 400,4 zł/kW/rok.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) podały dziś, że według wstępnych wyników w aukcji głównej rynku mocy na rok dostaw 2026 zawarto umowy na łącznie 7 188,584 MW obowiązków mocowych. Ostateczne wyniki ogłosi prezes URE w pierwszym dniu roboczym następującym po 21. dniu od dnia zakończenia aukcji mocy.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Enea szacuje średnioroczną wartość umowy mocowej na 412 mln zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.