Develia wybrała Rothschild & Co Polska na doradcę w przeglądzie opcji strategicznych

Develia wybrala Rothschild & Co Polska na doradcę w rozpoczętym procesie przeglądu opcji strategicznych związany z dalszym długoterminowym rozwojem spółki, podała Develia.

Develia zawarła również stosowną umowę z Rothschild & Co Polska na doradztwo w tym procesie, podano w komunikacie.

W ub. tygodniu Develia podała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym długoterminowym rozwojem. Ma on m.in. wskazać alternatywy wobec wezwania na akcje spółki.

W ramach przeglądu, zarząd w najbliższym czasie miał dokonać wyboru doradcy zewnętrznego.

Pod koniec stycznia Develia podała, że zarząd ocenia, że cena akcji w wezwaniu ogłoszonym przez Forseti IV S.a r.l., Invest Line E S.A. oraz BEKaP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty nie odpowiada wartości godziwej.

12 stycznia br. Forseti IV S.a r.l., Invest Line E S.A. oraz BEKaP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295 388 485 akcji Develii po cenie 3,34 zł za walor.

Develia kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Develia wybrała Rothschild & Co Polska na doradcę w przeglądzie opcji strategicznych pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.