Columbus chce rozwijać farmy PV z umowami PPA, przygląda się projektom wiatrowym

Columbus Energy planuje w przyszłym roku rozwijać projekty farm fotowoltaicznych głównie w oparciu o kontrakty PPA (power purchase agreements), przygląda się także projektom wiatrowym, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński. Spółka liczy także na obecność na rynku prosumenckim.

„Trudno dziś precyzyjnie powiedzieć, jak przyszły rok będzie wyglądał, natomiast na pewno skupimy się na rozwoju projektów farm opartych nie o aukcje, tylko o kontrakty PPA. Pracujemy nad tym intensywnie, popyt jest tu mocno widoczny” – powiedział Zieliński w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że spółka przygląda się też kilku projektom wiatrowym.

„Mam nadzieję, że w przyszłym roku pierwsze projekty wiatrowe trafią do naszego portfolio i będziemy powoli budować własny miks energetyczny” – wskazał.

Kolejnym obszarem zainteresowania dla Columbus Energy będzie energetyka prosumencka.

„Planujemy w przyszłym roku – na kanwie zmian ustawowych – wykorzystać szansę rynkową i zaproponować sporo ofert dla rynku prosumenckiego, podczas gdy mali instalatorzy będą tracić rynek. Doświadczenie nowych członków rady nadzorczej może pokazywać, w jakim kierunku to może iść” – powiedział także prezes.

Walne zgromadzenie Columbus Energy powołało dziś do rady nadzorczej Wojciecha Wolnego z firmy Euvic, Tomasza Misiaka, Pawła Piotrowskiego, Adriana Stachurę – właściciela marki Motus oraz Michała Bochowicza z kancelarii prawnej Gessel.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

Źródło: ISBnews

Artykuł Columbus chce rozwijać farmy PV z umowami PPA, przygląda się projektom wiatrowym pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.