CDRL rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 rok

Zarząd CDRL zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r., podała spółka.

„Zarząd CDRL informuje, iż dnia 24 marca 2020 roku, rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę w przedmiocie oceny wniosku zarządu CDRL przedstawionego w dniu 24 marca 2020 r. dotyczącego sposobu podziału zysku za rok obrotowy 2019 i postanowiła zarekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenie zysku netto za 2019 rok w kwocie 15 011 935,14 zł w całości na kapitał zapasowy spółki” – czytamy w komunikacie.

Powyższy wniosek zarządu i pozytywna rekomendacja rady nadzorczej uzasadnione są aktualnym otoczeniem rynkowym spółki i jej grupy kapitałowej związanej ze skutkami rozprzestrzeniania się koronowirusa COVID-19 i wpływu stanu epidemii wprowadzonego przez polskie władze na bieżącą sytuację finansową i gospodarczą spółki i jej grupy kapitałowej, podano także.

„Mając na uwadze brak możliwości oszacowania ostatecznego wpływu zaistniałych zdarzeń na wyniki finansowe spółki w 2020 roku, uzależnionego w dużej mierze od czasu trwania epidemii, zniesienia ograniczeń w funkcjonowaniu galerii handlowej, ostatecznego kształtu pakietu antykryzysowego, sposobu kształtowania się dalszych nawyków konsumenckich w przyszłości, jak również ogólnej koniunktury gospodarczej w Europie, jak i na świecie, zarówno w trakcie epidemii oraz po jej zakończeniu, zarząd spółki uznał, że w interesie spółki i jej akcjonariuszy jest zatrzymanie zysku wypracowanego w 2019 roku w całości w kapitale zapasowym spółki, na zabezpieczenie jej przyszłej działalności, z którym to uzasadnieniem w pełni zgodziła się rada nadzorcza spółki” – czytamy dalej.

Jednocześnie spółka zastrzegła, że ostateczną decyzję w sprawie podziału zysku podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

Źródło: ISBnews

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.