CD Projekt ma umowę nabycia dewelopera gier The Molasses Flood z USA

CD Projekt Inc. – spółka zależna CD Projekt, podpisała umowę nabycia 60% spółki The Molasses Flood z USA wraz harmonogramem transakcji prowadzącej do nabycia pozostałej części studia i włączenia osób w nim zatrudnionych w struktury grupy kapitałowej CD Projekt, podała spółka, ujawniając opóźnioną informację poufną.

„Strony uzgodniły, iż nabycie The Molasses Flood nastąpi przez podmiot bezpośrednio zależny od CD Projekt S.A., tj. spółkę CD Projekt Inc. z siedzibą w Venice, Stany Zjednoczone Ameryki. W dniu 22 października 2021 roku pomiędzy tymi podmiotami zawarta została umowa inwestycyjna dotycząca nabycia 60% The Molasses Flood oraz określająca harmonogram transakcji prowadzącej do nabycia pozostałej części studia i włączenia osób w nim zatrudnionych w struktury grupy kapitałowej CD Projekt” – czytamy w komunikacie.

Wraz z zakończeniem procesu negocjacyjnego i podpisaniem umowy inwestycyjnej, zarząd spółki podjął czynności zmierzające do dokapitalizowania spółki CD Projekt Inc. w celu realizacji pierwszego etapu procesu nabycia The Molasses Flood, podano także.

 Bostońskie studio zostało założone w 2014 roku przez weteranów branży gier pracujących m.in. przy takich grach, jak „Bioshock”, „Halo”, „Guitar Hero” i „Rock Band”. Studio znane jest z gier survivalowych „The Flame in the Flood” oraz „Drake Hollow”, wskazano.

„Wciąż szukamy zespołów, które podzielają nasze wartości i kulturę, i chcą razem z nami robić świetne gry. Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji” – powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

„Od początku istnienia The Molasses Flood naszym celem było tworzenie gier, które inspirują innych. Współpraca z CD Projekt to dla nas możliwość dotarcia do graczy na całym świecie i jednocześnie okazja do współpracy ze studiem i markami, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję tworzenia gier wraz z CD Projekt” – powiedział studio head z The Molasses Flood Forrest Dowling. 

The Molasses Flood będzie blisko współpracować z CD Projekt RED, ale zachowa pełną autonomię. Studio będzie pracować nad swoim własnym projektem opartym o jedno z IP CD Projekt, podsumowano.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja „Cyberpunk 2077”.

Źródło: ISBnews

Artykuł CD Projekt ma umowę nabycia dewelopera gier The Molasses Flood z USA pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.