Boryszew dokona odpisów na 52,7 mln zł w ciężar 2022 w związku ze spółką w Rosji

Boryszew podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w postaci środków trwałych, wartości niematerialnych oraz aktywa na podatek odroczony spółki pośrednio zależnej Boryszew Plastic Rus z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie (Rosja), w kwocie 52,7 mln zł, podała spółka. Powyższe zdarzenie ma charakter księgowy i utworzenie odpisu nie wpłynie na sytuację płynnościową. Wartość odpisu obciąży skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok.

„Utworzenie ww. odpisu stanowi konsekwencję wstrzymania produkcji przez ww. spółkę zależną spowodowaną decyzjami koncernów motoryzacyjnych o zawieszeniu produkcji w Rosji. Sytuacja ta uniemożliwia przygotowanie prognoz działalności dla ww. spółki zależnej. O wstrzymaniu produkcji w ulokowanym w Rosji zakładzie spółka informowała […] 3 marca 2022 roku oraz w ostatnich raportach okresowych” – czytamy w komunikacie.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2021 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Boryszew dokona odpisów na 52,7 mln zł w ciężar 2022 w związku ze spółką w Rosji pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *