Best ustanowił nowy publiczny program emisji obligacji i rozważa ofertę w ramach obecnego

Zarząd Best podjął uchwałę ws. ustanowienia nowego publicznego programu emisji obligacji, o łącznej wartości do 250 mln zł. Prospekt emisyjny dla programu zostanie złożony w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w perspektywie najbliższych dni, podała spółka. Dotychczasowy program emisji obligacji wygaśnie 17 czerwca br., Best rozważa przeprowadzenie w jego ramach oferty w nadchodzących dniach.

„Best S.A. jest jednym z wiodących polskich emitentów obligacji, mogącym pochwalić się nieskazitelną, kilkunastoletnią historią współpracy z inwestorami instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. W naszej ocenie, najbliższe lata będą stać pod znakiem zwiększonej podaży portfeli wierzytelności oraz rosnącego znaczenia firm zarządzających wierzytelnościami nieregularnymi dla polskiej gospodarki. Mamy potencjał i ambicję dalszego dynamicznego wzrostu skali naszej działalności, wykorzystania ku temu naszych przewag biznesowych, z technologicznymi na czele. Dług korporacyjny jest ważnym elementem finansowania naszej działalności i chcemy, by pozostał nim w przyszłości. Zakładamy, że w ramach nowego programu emisji obligacji będziemy regularnie oferować inwestorom indywidualnym możliwość inwestycji w papiery dłużne Best S.A.” – skomentował prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Obecny publiczny program emisji obligacji Best, w ramach którego przeprowadzono oferty obligacji serii W1, W2 i W3, wygasa 17 czerwca. Spółka podkreśla, że jest zainteresowana przeprowadzeniem jeszcze jednej oferty przed upływem ważności aktualnego prospektu. W przeprowadzonej na początku 2022 r. emisji inwestorzy objęli zmniennokuponowe obligacje serii W3, o oprocentowaniu ustalanym w oparciu o WIBOR 3M powiększony o marżę 4%.

W ocenie prezesa, warunki nowej emisji obligacji, jeśli do niej dojdzie, mogą być porównywalne do tych dla serii W3.

GK Best wyemitowała dotychczas obligacje o łącznej wartości nominalnej blisko 1,1 mld zł, z czego ponad 927,3 mln zł zostało już wykupione, podano też w materiale.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 339 mln zł w 2021 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Best ustanowił nowy publiczny program emisji obligacji i rozważa ofertę w ramach obecnego pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.