Andrzej Niedbalski został powołany na stanowisko prezesa Vistal Gdynia

Rada nadzorcza Vistal Gdynia powołała Andrzeja Niedbalskiego do zarządu i powierzyła mu funkcję prezesa z dniem 11 grudnia 2021 r., podała spółka. Zastąpi Ryszard Matykę, który zrezygnował ze stanowiska z przyczyn osobistych.

„Pan Ryszard Matyka na wniosek rady nadzorczej wyraził zgodę na dalszą współpracę ze spółką oraz zadeklarował wsparcie swoją wiedzą i doświadczeniem w rozwoju budowy konstrukcji mostowych przez spółkę oraz na rzecz uczestnictwa spółki w łańcuchu dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie rada nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu Krzysztofa Krigera z funkcji wiceprezesa zarządu z dniem 10 grudnia 2021 r. oraz podjęła uchwały o powołaniu Andrzeja Niedbalskiego na funkcję prezesa zarządu z dniem 11 grudnia 2021 r. oraz pana Jerzego Kralskiego na funkcję wiceprezesa zarządu z dniem 27 grudnia 2021 r. na okres wspólnej trzyletniej kadencji.

„W związku z przeprowadzonymi zmianami skład zarządu spółki będzie następujący:

1) Pan Andrzej Niedbalski – prezes zarządu (od 11 grudnia 2021 r.)

2) Pan Andrzej Chmielecki – wiceprezes zarządu

3) Pan Jerzy Kralski – wiceprezes zarządu (od 27 grudnia 2021 r.)”  – czytamy także.

Andrzej Niedbalski był m.in. prezesem w takich spółkach, jak: Polska Grupa Farmaceutyczna, Eneris Paliwa, Energetyka / WPEC (Grupa KGHM), Atlanta Poland, Orlen Paliwa/ Orlen Petrotank, T1, PayTel, podano także.

Vistal Gdynia w restrukturyzacji to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Andrzej Niedbalski został powołany na stanowisko prezesa Vistal Gdynia pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *